O nas

Polska Wszechnica Informatyczna powstała z myślą o studentach, wykładowcach oraz absolwentach wydziałów informatyki polskich uczelni wyższych.

Od samego początku powstania pwi.edu.pl jej głównym założeniem jest gromadzenie pod jedną witryną najlepszych programów, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez polskie ośrodki akademickie w procesie kształcenia na studiach wyższych na kierunku informatyka.

Do współpracy w tworzeniu otwartego Portalu Wiedzy Informatycznej zostały zaproszone wszystkie polskie wydziały informatyki. Patronat naukowy nad pracami objęło Polskie Towarzystwo Naukowe Edukacji Internetowej, którego jednym z głównych celów statutowych jest wspieranie wszelkich działań sprzyjających rozwojowi edukacji przez Internet.

Mieszczący się na łamach naszego serwisu katalog wydziałów informatyki w całym kraju, podparty ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej, z całą pewnością pomoże w wyborze uczelni dopasowanej do Waszych potrzeb i oczekiwań. Ponadto znajdziecie tutaj aktualności z zakresu informatyki, informacje o zbliżających się konferencjach i seminariach z branży IT, a także szeroką gamę wideo wykładów prowadzonych przez najlepszych wykładowców w Polsce.

Ciekawym elementem pwi.edu.pl jest baza studenckich kół naukowych, pozwalająca na zapoznanie się z działalnością i sposobami funkcjonowania tego typu struktur.

Jeżeli macie jakieś pytania lub wskazówki to zapraszamy do kontaktu!

Znajdźcie nas również na facebook.com/PolskaWszechnicaInformatyczna

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej