Wojciech Głownia nowym Dyrektorem Generalnym polskiego oddziału Dell

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Wojciech Głownia objął stanowisko Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Dell. Będzie podlegał Anji Monrad, nowemu Dyrektorowi Generalnemu na region CEE.

Polska jest najważniejszym dla firmy Dell rynkiem w regionie CEE. Obejmując fotel Dyrektora Generalnego, Wojciech Głownia zastąpi Astera Papazyana, kontynuującego swoją karierę poza Dell. Nowy szef polskiego oddziału będzie raportował bezpośrednio do Anji Monrad, powołanej z początkiem czerwca na stanowisko Dyrektora Generalnego regionu CEE, składającego się z krajów Europy centralnej i wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Jednocześnie Monrad, która dotychczas pełniła globalne funkcje w organizacji marketingowej Dell, przejmie od Wojciecha Głowni bezpośrednie zarządzanie rynkami w regionie CEE.

Wojciech Głownia jest związany z Dell od 2012 roku. Pracę w firmie rozpoczynał jako Solutions Director, a w marcu 2013 awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego regionu, obejmującego zasięgiem 27 krajów, w tym Ukrainę, Rumunię, Węgry, Bułgarię, a także kraje adriatyckie, bałtyckie oraz Wspólnoty Niepodległych Państw z wyłączeniem Rosji.

Wojciech Głownia ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami z branży IT i telekomunikacyjnej na poziomie międzynarodowym jak i lokalnym. Przed dołączeniem do Dell był Dyrektorem Generalnym Siemens Enterprise Communications Poland. Wcześniej pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego polskich oddziałów firm Avaya i Damovo. W latach 1995 – 2003 zarządzał 3Com, początkowo jako Country Manager w Polsce i krajach bałtyckich, następnie jako Regional Manager dla Europy Wschodniej, krajów CIS i Grecji. Karierę zaczynał na początku lat 90tych jako szef sprzedaży, a następnie Dyrektor Zarządzający w firmie Doctor Q. Wojciech Głownia ukończył szereg kursów menadżerskich i sprzedaży (m.in. indywidualny program coachingowy) DBM. Jest absolwentem Wydziału Mechaniki na Politechnice Krakowskiej.

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej