Wielkimi krokami zbliża się ICT Young 2013

poniedziałek, 13 maja 2013

Już 24 i 25 maja na Politechnice Gdańskiej spotkają się studenci, doktoranci oraz przedsiębiorcy, których łączy pasja, zaangażowanie i chęć rozwoju. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na trzecią już edycję konferencji studentów i doktorantów ICT Young 2013.

Dlaczego właśnie ICT Young 2013?

Przede wszystkim dlatego, że ICT to przyszłość Nas wszystich. Internet and Communication Technologies – czyli technologie informatyczne, to sektor od którego istnienia uzależniona jest znaczna część działalności. Portale publikujące informacje w ciągu paru sekund, niezwykle popularne teraz wyszukiwarki i porównywarki, linie produkcji masowej, systemy zarządzania działalnością, czy też nasza „trzecia ręka“ – smartfon – to tylko niektóre z przykładów tego jak bardzo dzisiejszy świat związany jest z ICT; „Young“ dlatego, że dedykowana jest przede wszystkim młodym naukowcom oraz przedsiębiorcom, którzy słusznie postawili na rozwój w tej dziedzinie – ich świeże spojrzenie na technologię jest warte poznania, tak jak i ich wizję, plany i pomysły. Wspólna wymiana doświadczeń z pewnością stanie się inspiracją dla wszystkich uczestników konferencji.

W tym roku organizatorzy konferencji postawili na asymilację świata nauki i biznesu – dlatego też na wydziale WETI oprócz osób związanych ze światem nauki pojawią się również przedsiębiorcy; zarówno dopiero rozpoczynający, jak i Ci, którzy poznali świat biznesu od podszewki. Dzielić się będą swoimi doświadczeniami, jak i dyskutować z naukowcami na temat przenikania się tych dwóch pozornie odległych środowisk i skutków tego procesu.

ICT Young odbywa się pod patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pani Barbary Kudryckiej, Prezydenta Miasta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza, Rektora Politechniki Gdańskiej, Pana profesora doktora habilitowanego Henryka Krawczyka oraz Institute of Electrical and Electronics Engineers.

W konferencji może wziąć udział każdy, kto jest zainteresowany technologiami z zakresu elektroniki, telekomunikacji, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz automatyki i robotyki. Konferencja jest otwarta na wszystkich ciekawych świata ludzi; udział dla wolnych słuchaczy jest bezpłatny, natomiast rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie www.ictyoung.pl.

Polska Wszechnica Informatyczna jest partnerem medialnym ICT Young 2013.

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej