Studencki Festiwal Informatyczny - dziewiąta edycja

Kraków
Centrum Dydaktyki AGH, Pawilon U2
czwartek, 14 marca 2013 - sobota, 16 marca 2013

W informatycznym świecie…


Komputery, liczby, wzory, mnogość języków, systemów, technologii. To wszystko i wiele więcej składa się na świat informatyka. A raz w roku informatycy i pasjonaci informatyki gromadzą się tłumnie w Krakowie. Część z nich po to, by dzielić się z innymi tym światem, a część po to – by z zapartym tchem wysłuchać, co też ciekawego do powiedzenia mają ludzie, którzy siedzą w informatyce po uszy. Studencki Festiwal Informatyczny, bo o nim mowa, zawita do Krakowa w połowie marca.


Studencki Festiwal Informatyczny już po raz dziewiąty zagości w tym królewskim mieście. Jak co roku, grupa studentów z czterech krakowskich uczelni – Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracuje w pocie czoła, by uczestnicy konferencji mogli zaspokoić głód wiedzy informatycznej. W czasie ostatnich ośmiu edycji wiele się działo, wiele znakomitych osobistości – polskich i zagranicznych - stanęło na katedrze, naprzeciw tłumów, by uraczyć ich nowinkami z dziedziny IT, wrócić do początków, czy pokazać ciekawe, czasem niekonwencjonalne rozwiązania. Swoim głosem zaszczycili nas m.in. Joe Armstrong, Andrew Tanenbaum, Stephen Wolfram, Roman Kluska, Ryszard Tadeusiewicz, Łukasz Foltyn, czy Piotr Konieczny.


Świat informatyki jest bardzo rozległy, a więc i tematyka poruszana w trakcie festiwalu jest niezwykle różnorodna – od programowania, poprzez tworzenie stron internetowych, pisanie gier komputerowych, przetwarzanie danych, interfejsy mózg-komputer, pracę wolnego strzelca, używanie technologii ułatwiających pracę (jak systemy kontroli wersji), aż do bezpieczeństwa sieci komputerowych. Tematów jest wiele – każdy znajdzie coś dla siebie.


Studencki Festiwal Informatyczny to nie tylko wykłady znanych osób. To także warsztaty i konkursy z nagrodami. To także atmosfera, którą tworzycie Wy – uczestnicy.


Konferencja przeznaczona jest… dla każdego! Dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się tą dziedziną – niezależnie od tego, czy zajmuje się nią zawodowo, jest pasjonatem, czy zupełnym nowicjuszem. Ważne, żeby otworzyć szeroko umysł i chcieć chłonąć wiedzę. I poświęcić na to kilka chwil.


Już teraz zarezerwujcie sobie czas na trzy marcowe dni! Moc atrakcji czeka na Was 14-16 marca 2013 w Centrum Dydaktyki AGH (Pawilon U2)! Od początku swojego istnienia konferencja była bezpłatna – i tak już pozostanie!


Już teraz możemy zdradzić, że w czasie 9. Studenckiego Festiwalu Informatycznego będzie można wysłuchać Kevina Warwicka – okrzykniętego przez media pierwszym cyborgiem, czy Chrisa Millsa – zajmującego się wyglądem stron internetowych i będącego autorem książki: "Practical CSS3: Develop and Design". Swoją obecnością zaszczycą nas również Richard Stallman – założyciel Ruchu Wolnego Oprogramowania oraz Marcin Iwiński – współzałożyciel CD Projekt RED. Kogo jeszcze będzie można usłyszeć i jaką przydatną wiedzę zdobyć? Jakie jeszcze atrakcje na Was czekają? Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu: www.sfi.org.pl.oraz na facebooku: www.facebook.com/Studencki.Festiwal.Informatyczny


Organizatorzy 9. Studenckiego Festiwalu Informatycznego już teraz gorąco zachęcają do udziału w konferencji!

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej