Ronald Binkofski przejmuje stery w polskim oddziale Microsoft

środa, 9 stycznia 2013

Ronald Binkofski obejmuje stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Microsoft. Nową funkcję pełni od 9 stycznia 2013 roku. Zastąpi pełniącego obowiązki Dariusza Piotrowskiego, który ponownie skupi się na swojej głównej roli dyrektora działu Nowych Technologii.

Ronald Binkofski przejmuje stery w polskim oddziale Microsoft po ponad 2 latach kierowania oddziałem Microsoft w Rumunii. Jednak już wcześniej był związany z polskim biurem firmy, do którego dołączył w marcu 2006 roku. Przez przeszło 4 lata kierował działami Nowych Technologii - Developer and Platform Group (marzec 2006 r. – październik 2008 r.) oraz Marketingu i Operacji – Marketing and Operations (październik 2008 r. – październik 2010 r.). W tym czasie dał się poznać jako sprawny i skuteczny menedżer oraz lider biznesowy. W swoich rolach był członkiem najwyższego kierownictwa firmy i miał wpływ na jej strategię oraz kształt podejmowanych decyzji. Dziś powraca do zespołu, któremu jest znany, w nowej roli dyrektora generalnego.

„O ile oczywiście decyzja o wyjeździe z Rumunii i pozostawieniu mojego zespołu była trudna, o tyle jestem dumny, że moje dotychczasowe wysiłki i osiągnięcia zostały docenione i powierzono mi zadanie kierowania Microsoft w Polsce. To dla mnie zaszczyt, ale też przyjemność wracać do polskiego oddziału Microsoft i mieć możliwość przewodzenia grupie świetnych menedżerów ze znaczącymi osiągnięciami na rynku. Niedawno wprowadzone produkty dla użytkowników końcowych, z Windows 8 na czele, jak i rozwiązania serwerowe dają Microsoft niepowtarzalną szansę rozszerzenia udziałów rynkowych. Jestem przekonany, że wspólnie z ponad 300 osobowym zespołem firmy będziemy w stanie tę szansę wykorzystać” – powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Wcześniej w latach 1995 – 2004 Ronald Binkofski pracował w firmie Software AG, gdzie karierę rozpoczął w dziale rozwoju oprogramowania. Następnie był odpowiedzialny za rozwój biznesu Software AG w Afryce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności skupiając się na takich krajach jak Polska, Rosja, Czechy oraz krajach Europy Południowo-Wschodniej. Od 2000 r. Ronald Binkofski zarządzał oddziałami Software AG w Polsce, Rosji i Czechach, współpracując z partnerami i klientami firmy. Do jego głównych zadań należało tworzenie i realizacja strategii sprzedaży.

W latach 2004 – 2006, przed podjęciem pracy w Microsoft, Ronald Binkofski prowadził niezależną działalność doradczą związaną z rynkiem informatycznym oraz inwestycjami zagranicznymi w polski rynek ubezpieczeniowy. 

Ronald Binkofski jest doświadczonym menedżerem, który niejednokrotnie udowadniał swoją skuteczność i rozumienie mechanizmów, które rządzą rynkiem. Jestem pewien, że wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia pomogą mu teraz skutecznie kierować drugim, co do wielkości oddziałem Microsoft
w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jakim jest Polska. To bardzo ważna rola. Jestem przekonany, że Ronald jej sprosta i pomoże całemu zespołowi osiągać jeszcze lepsze wyniki na wszystkich polach działalności
” – powiedział Don Grantham, Wiceprezes Microsoft odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej