Konferencja Atmosphere 2013

Poznań
poniedziałek, 13 maja 2013

W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która poświęcona będzie wyzwaniom szybko rosnących serwisów internetowych. Wśród gości specjalnych spotkania są m.in. Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr oraz Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największej na świecie platformy społecznościowej Ning. Organizatorem spotkania jest fundacja Proidea, a głównym partnerem merytorycznym Grupa Allegro. Rejestracja na wydarzenie już ruszyła: https://atmosphere-conference.com/registration.

Konferencja Atmosphere w Concordia Design w Poznaniu http://atmosphere-conference.com będzie pierwszym spotkaniem ludzi związanych z serwisami internetowymi od strony budowy i zarządzania w Polsce. Będzie dedykowana firmom, które dynamicznie rozwijają swoje usługi w sieci WWW, gdyż większość z nich ma, bowiem wspólny cel - strony muszą ładować się szybko i optymalnie, a usługi mają być dostępne i niezawodne. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy serwis działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań. Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web.

Na konferencji pojawią się specjaliści z całego świata. Jednym z gości będzie wspomniany wcześniej Brian McCallister, Paul Hammond czy światowej sławy developer Jonathan Snook prowadzący podziwianego przez wielu bloga snook.ca. Na konferencji spotkać będzie można również bardzo doświadczonego specjalistę Lorenzo Albertona, który pracuje jako programista i CEO DataSift, a także posiadającego równie obszerną wiedzę Adama Tarnowskiego, który zdobył  ją w takich firm jak Intel czy AMD, a aktualnie pracuje dla Hyve Solutions (SYNNEX) . Dzięki nim zbudowanie konferencji obejmującej uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej, stanie się realne.

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak połączyć metody pracy różnych działów, posługujących się odmiennym językiem i różnie definiujących cele – menadżerów projektu, DevOps i programistów – tak, aby mogli efektywnie ze sobą współpracować i dostarczać jak najlepsze rozwiązania. Dlatego w ramach Atmosphere 2013 realizowane będą dwie ścieżki tematyczne. DevOps – poświęcona zagadnieniom z administracji, systemów, sieci i zarządzania operacyjnego oraz Devs – skupiająca się na programowaniu, skalowalności, technologiom mobilnym i zarządzaniu projektami. Atmosphere jest również idealnym miejscem zebrania dotychczasowych rozwiązań converged infrastructure, które mają w ofercie najwięksi producenci.

Atmosphere ma być uzupełnieniem luki pomiędzy konferencjami stricte dla developmentu, a konferencjami, które są bardziej ukierunkowane na sieci.

Polska Wszechnica Informatyczna jest partnerem medialnym konferencji Atmosphere 2013.

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej