IT – wojny i innowacje

czwartek, 18 października 2012
O wojnach patentowych, rekrutacji w IT oraz zarządzaniu innowacjami w biznesie będzie mowa 18 października w Szczecinie na spotkaniu pasjonatów nowych technologii, na które zaprasza Fundacja NetCamp i Technopark Pomerania.

Konferencja ICT LAB-MARKET wpisuje się w cykl otwartych prezentacji ciekawych projektów - zwłaszcza start-upów działających w regionie.

Celem spotkań Netcamp jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To także możliwość poznania, nad czym pracują firmy internetowe w regionie.

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, "patent wars" mają również swój cel, ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie, jaki jest obecny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości. Szczegóły konfliktów patentowych przedstawi Rafał Malujda, prowadzący w Technoparku kancelarię prawną specjalizującą się w tematyce nowych technologii i prawie patentowym.

Dlaczego wiele firm IT ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji? Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu? Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny? O rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika opowie Marzena Zasińska-Igła z agencji LSJ.

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko, w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki Internetu i miliardy dolarów pojawiające się na koncie bankowym, jak powiedziałby programista – „automagicznie”. W prezentacji Pawła Spychalskiego będzie mowa o tym, dlaczego nie jest to jednak takie proste.

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Każdy z nas również może świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera. Prezentacja Huberta Dyby z RCIiTT to szybki wgląd w temat innowacji, od ogółu do szczegółu. Celem ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, pokazanie podejścia Outcome-Driven Innovation, jak pracować strategicznie nad innowacjami i co tak naprawdę o nich sądzić.

Po prezentacjach zaplanowano czas na rozmowy branżowe.

Początek spotkania 18 października o godzinie 18.00 w Free Blues Club ul. Powstańców Wielkopolskich 20 w Szczecinie. Wstęp wolny po rejestracji na stronie Netcamp.pl

Źródło:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Lista szkół

Wydziały Informatyki

Oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej