Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym - dzień 1

Politechnika Poznańska
Poznań
piątek, 2 grudnia 2011

Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (MWPZ) są dla polskich fanów programowania zespołowego najlepszą okazją do wypróbowania umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów informatycznych. Zawody stwarzają także możliwość nawiązania kontaktów między uczestnikami bez ograniczeń na wiek czy afiliację.

Organizatorem zawodów są Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej i Wydział Matematyki i Informatki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Zawody mają charakter otwarty – każdy, bez względu na wiek, zasób wiedzy, pochodzenie i narodowość może brać udział w mistrzostwach. Uczestnictwo w zawodach jest darmowe! Ranking zawodów podzielony jest na dwie kategorię - otwartą i kategorię junior dla uczniów szkół średnich i gimnazjów.

I Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym odbyły się w 2003 roku. Dotychczas odbyło się pięć edycji zawodów, z których największa zgromadziła ponad 400 uczestników.

Szczegóły i rejestracja na zawody na stronie konkursu: mwpz.poznan.pl

Lista szkół

Wydziały Informatyki